Szafy serwerowe

Kluczowym elementem serwerowni są kontenery z szafami serwerowymi 19″, w których umieszczane są poszczególne maszyny. Klimatyzacja precyzyjna pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury optymalnej dla pracy serwerów. Ciepłe i zimne korytarze powietrza pozwalają na chłodzenie z dokładnością do jednego stopnia Celsjusza. Co więcej gwarantują niezmienność tych warunków. Takie rozwiązanie dzięki ścisłemu rozgraniczeniu ciepłego i zimnego powietrza w serwerowni pozwala na stabilną i wydajną pracę wszystkich komponentów.

Zasilacze awaryjne UPS

Stabilny.net korzysta z zaawansowane systemu zasilania awaryjnego. Zastosowaliśmy wysokiej mocy zasilacze awaryjne (UPS i agregaty prądotwórcze). Nawet w przypadku dłuższego braku zasilania jesteśmy w stanie podtrzymać działanie wszystkich urządzeń w naszej infrastrukturze. Nawet wielogodzinna przerwa w dostawie energii elektrycznej jest nam niestraszna. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że do serwerowni wstęp mają tylko wybrani pracownicy – wszystkie drzwi wyposażone są w kontrolę dostępu – aby wejść do danego pomieszczenia należy posiadać kartę chipową.

System gaszenia gazem

O bezpieczeństwo danych Klientów dbają również: całodobowy monitoring CCTV oraz ochrona fizyczna jednej z najlepszych Agencji Ochrony. Kluczowym elementem zabezpieczeń jest jednak system gaszenia gazem, zaprojektowany z myślą o naszej serwerowni. Minimalizuje on straty w przypadku pożaru. To nie wszystko. W ramach infrastruktury Stabilny.net używamy szeregu innych zabezpieczeń.

Przede wszystkim dublujemy kluczowe elementy całego systemu i eliminujemy tzw. „single point of failure”, czyli jak sama nazwa wskazuje części systemu, w przypadku awarii których niemożliwa jest praca całej infrastruktury. Elementem oczywistym, choć często stosowanym tylko na papierze i w ofertach w przypadku wielu rozwiązań jest kopia zapasowa, która chroni naszych Klientów przed nagłą utratą danych. Rozbudowany system firewall oraz całodobowy monitoring serwerów zmniejszą ryzyko, jakie niesie za sobą ewentualny atak przeprowadzony na serwery.

Podłoga techniczna

W serwerowni zastosowaliśmy podłogę techniczną, podwyższona na wysokość około 30cm, tworzącą dodatkową przestrzeń na okablowanie (chroni je przed ewentualnymi uszkodzeniami).Na niezawodność działania Stabilny.net wpływa również aspekt korzystania z wielu łączy światłowodowych. Współpracujemy z dostawcami krajowymi jak i zagranicznymi. To pozwala nam na zapewnienie ciągłego dostępu to sieci na wypadek awarii u któregoś operatora. Podpięci jesteśmy do łącz szerokopasmowych siedmiu opearotórw (ATMAN, GTS, ACK Cyfronet, PLIX, Netia, Cogent i Orange). Duży zapas transferu gwarantuje szybkie działanie stron WWW oraz poczty u wszystkich naszych klientów.